Презентація спільного проекту Міністерства освіти і науки України, Агентства США з міжнародного розвитку та Американських Рад з міжнародної освіти, у партнерстві з Адміністрацією Президента України, Майкрософт Україна та ДП Інфоресурс

26 квітня в ІА “Укрінформ” відбувся прес-брифінг, організований Міністерством освіти і науки України, метою якого була презентація спільного проекту Міністерства освіти і науки України, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Американських Рад з міжнародної освіти, у партнерстві з  Адміністрацією Президента України, Майкрософт Україна та ДП Інфоресурс.

Роман Греба, заступник Міністра освіти і науки України, розповів про важливість впровадження е-системи документообігу в Міністерстві, задля підвищення рівня відкритості та прозорості Міністерства, а також зниження фінансових і матеріальних витрат, пов’язаних із паперовим документообігом. “Міністерство освіти перебуває на вістрі передової наукової думки і тому у нас не було іншого вибору як стати першими, як стати піонерами, як стати лідерами в процесі провадження системи електроного документообігу у сфері освіти.”, - наголосив пан Греба. За його словами, система е-документообігу сприятиме постійному діалогу Міністерства з іншими центральними органами виконавчої влади. Наступним кроком на шляху до підвищення якості управління освітою стане створення та пілотування е-системи фінансової звітності вищих навчальних закладів до Міністерства освіти і науки України.

Томас Уайт, Директор Офісу з питань демократії та врядування USAID в Україні, Білорусі та Молдові, висловив  підтримку Міністерству на шляху реформування управління освітою. “Проект розпочав свою діяльність в особливо важливий час для України, тому що українці вимагають реальних реформ у всіх секторах економіки та суспільного життя, у тому числі у сфері освіти. Наша мета - сприяння вдосконаленню системи освіти шляхом впровадження сучасних практик управління і технологій, що забезпечить українцям кращий доступ до високоякісної освіти”, - зауважив пан Уайт.  За його словами, фінансова допомога буде спрямована на реформування комунікацій в самому Міністерстві, а також взаємодію між закладами освіти і Міністерством, для того, аби збільшити ефективність та прозорість освіти загалом. Також пан Уайт відзначив, що пропоновані в рамках проекту е-рішення потенційно можуть бути розповсюджені у загальнонаціональному масштабі, і таким чином буде створене потужне підґрунтя для впровадження е-врядування у сфері освіти.

Роман Бородін, Керівник департаменту інформаційних технологій Адміністрації Президента України, презентував систему електронного документообігу Адміністрації Президента України, на основі якої буде створена е-система в МОН. Пан Бородін розповів про досвід впровадження електронного документообігу в АПУ та акцентував увагу на важливості волі керівника в переході до нових практик управління, зокрема - використання системи e-документообігу для ефективної роботи установи. “Сама система вимагає залучення до роботи керівників, і це насправді є найважливішим моментом, тому що від роботи керівника в системі залежить те, чи підписуються взагалі документи. Якщо керівництво ігнорує систему, то системою користуватимуться лише на нижньому організаційному рівні” - наголосив представник АПУ.

Про те, на якій саме технічній платформі працюватиме е-рішення та яким чином технології змінюють сферу освіти, розповів Роман Рудюк, Керівник освітніх програм Майкрософт Україна. “Коли відбувається синергія технологій та освіти - це великий крок держави до майбутнього, до розвитку не тільки прозорої системи використання коштів коштів, а і взагалі до інформатизації всієї держави.” - переконаний представник компанії.

Заключним виступом Ярема Бачинський, Директор Американських Рад з міжнародної освіти, розповів про досягнення проекту станом на сьогодні, наголосив на важливості впровадження інноваційних управлінських практик у державному секторі, а також відзначив роль міжнародних донорських організації у освітніх реформах. “Управління системою освіти в Україні стає і ставатиме все прозоріше, ефективніше і, головне, зрозуміліше для кінцевих користувачів, учасників системи - це як дітей в школах, батьків, це управлінців освітою на місцевому та регіональному рівнях”, - зазначив пан Бачинський.

За сприяння Адміністрації Президента України, що безкоштовно надає розроблену систему е-документообігу, та підтримки Майкрософт Україна, які надали технічну платформу для е-системи, проект здійснюватиме поетапний перехід на систему е-документообігу в Міністерстві освіти і науки України, а згодом і пілотну експлуатацію е-системи фінансової звітності вищих навчальних закладів України до Міністерства. Наразі, відбувається тендерний відбір компанії для постачання і встановлення е-системи в МОН України, який є одним з етапів проекту, реалізованих за фінансової підтримки USAID.